Akupunktura

Badania kliniczne wykazują, że akupunktura jest skuteczna w leczeniu wielu chorób. W połączeniu z medycyną konwencjonalną, stanowi jej cenne uzupełnienie, dając bardzo pozytywne efekty leczenia. Organizm człowieka obdarzony jest zdolnością regulowania czynności narządów i przywracania stanu równowagi. Akupunktura wyzwala naturalne zdolności lecznicze organizmu, usprawnia czynności poszczególnych układów i narządów ciała oraz wpływa na dobre samopoczucie fizyczne i emocjonalne.

Zasadą klasycznej filozofii chińskiej jest tendencja do całościowej interpretacji świata. Człowiek jest maleńkim wrzechświatem zbudowanym na jego obraz i podobieństwo, podlega też tym samym siłom, które rządzą przyrodą. Dawni lekarze chińscy znali już odruchy narządowo-skórne oraz skórno-narzadowe, które uczeni europejscy poznali dopiero w początku XX stulecia. Nauka o akupunkturze oparta jest głównie na teorii kanałów energetycznych oraz krążącej w tych kanałach energii życiowej Qi. Dwanaście meridianów klasycznych oraz 8 cudownych wiąże powłoki ciała z wnętrzem organizmu ludzkiego i dociera do wszystkich narządów ustroju. Kanałami tymi nieprzerwanie płynie energia życiowa Qi, według dzisiejszych pojęć-bioelektryczność. W stanie zdrowia energia Qi dopływa bez przeszkód do wszystkich narządów i umożliwia ich prawidłowe działanie. W wypadku zakłócenia w krążeniu tej energii dochodzi do upośledzenia czynności narządów a w konsekwencji do choroby. Każdy z meridianów związany jest z jednym z narządów ciała. Podczas wizyty na podstawie badania tętna ustala się wadliwie funkcjonujący meridian oraz niedomagający lub chory narząd. Następnym zadaniem jest próba przywrócenia prawidłowej czynności tego meridianu nakłuwaniem odpowiednich punktów, a co za tym idzie poprawy czynności chorego narządu, a nawet jego wyleczenie.

” Działaj, zanim się coś pojawi, poradź sobie ze sprawami, zanim powstanie bałagan. Pomyśl o tym: podróż tysiąca mil zaczyna się z pierwszym krokiem.” Laozi
Open chat
1
Szybki kontakt przez Whatsapp
Scan the code
Dzień dobry 👋
Tutaj mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić informacji lub umówić Cię na wizytę.