Dieta czestochowa

We współczesnych czasach rola żywienia ma bardzo duże znacznie w kontekście kulturowo- społecznym.
Lubimy chodzić do restauracji, aby przy smacznym jedzeniu celebrować chwile ze znajomymi lub organizować spotkania biznesowe.
W mediach jest coraz więcej ciekawych programów kulinarnych, a jedzenie stało się ekspresją kreatywności. Jedzenie może przybierać wymiar etyczny na przykład u zwolenników wegaństwa  i wegetarianizmu.

Jak widzimy kult i symbolika jedzenia jest bardzo ważna w naszym społeczeństwie. Jednak mimo postępującego dobrobytu obserwuje się wzrastający odsetek ludzi niedożywionych, zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że podstawową funkcją jedzenia jest dostarczenie organizmowi substancji odżywczych.
We wschodnich kulturach dieta jest czynnikiem warunkującym dobre zdrowie i samopoczucie.
Sprawą fundamentalną jest uświadomienie sobie co to znaczy „ żywienie”. Dr. Herbert M. Shelton, jeden z najwybitniejszych dietetyków amerykańskich zajmował się trofologią, która analizuje zależności biochemiczne pokarmów i ich relację w procesie metabolicznym człowieka. Właściwe łączenie produktów żywnościowych ma zasadniczy wpływ na skuteczność trawienia i przemiany materii. Nieprawidłowe połączenie pokarmów powoduje zaburzenie procesu trawienia, a co za tym idzie niedostateczne wchłanianie składników odżywczych.

Dobrze zbilansowana dieta w zgodzie z równowagą kwasowo-zasadową ma nie tylko walory smakowe, ale i właściwości profilaktyczno-lecznicze.

Koncepcja diety według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej znacznie różni się od naszej zachodniej. Pokarm ma właściwości i funkcje biochemiczne i energetyczne, które są ukierunkowane na określone narządy. W mojej praktyce pokarmy są starannie dobierane na podstawie ich właściwości odżywczych i wkładu, jaki mogą wnieść do organizmu. Odżywianie holistyczne jest zawsze indywidualnie dobrane do stanu pacjenta. Terapia dietetyczna ma na celu zachowanie zdrowia, zapobieganie chorobom, leczenie oraz spowalnianie procesów starzenia. 

Zapraszam wszystkich na konsultację dietetyczną, dzięki której poznacie jak prawidłowo zbilansować dietę, aby stała się ona lekarstwem dla ciała, umysłu i ducha.

Open chat
1
Szybki kontakt przez Whatsapp
Scan the code
Dzień dobry 👋
Tutaj mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić informacji lub umówić Cię na wizytę.